Dirty Blondes bojují za svobodu s novým klipem Freedom

Pražská kapela Dirty Blondes odtajnila již třetí singl (podpořený videoklipem) ze své připravované desky. Po vizuální adrenalinové divočině k songu Take It se tentokrát kapela pustila do poněkud vážnějšího tématu.

„Textem i klipem bychom chtěli upozornit na lidskou lhostejnost, jejímž výsledkem je současné světové dění, od globálních problémů, životního prostředí, přes politickou situaci, migraci, až třeba po týrání zvířat. Téma svobody je pro nás hodně zásadní, protože je důležité, aby svoboda byla pro všechny a ne jen pro někoho,“ komentuje téma autor nové písně, kytarista Tomáš Hamerník.

Písnička Freedom vznikla v lednu tohoto roku na writting sessions v Německu a nahrávala se na jaře ve studiu Althan v Liberci s Honzou Stehlíkem. Video točila kapela v říjnu v Opavě, opět pod taktovkou režiséra Radima Kallera.

V současné době jsou Dirty Blondes na tour, jejíž česká část skončila začátkem listopadu. Nyní bude kapela koncertovat v Rakousku. V Čechách je nejblíže můžete vidět na těchto akcích:

30.11. České Budějovice, Dead End Festival (akustický set)
28.12. České Budějovice, Klub Velbloud (The Atavists, The Hope)
31.12. Praha, Rock Café, New Year‘s Party (Queens of Everything, Time Shifters)
22.1. Praha, Malostranská Beseda (Nano)

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty