Deep Purple prodlužují turné a míří do Ostravy

Deep Purple, jedna z nejzásadnějších kapel všech dob, která byla v roce 2016 uvedena do Rock’n‘rollové Síně slávy, u nás naposledy vystoupila v červenci 2018, kdy nadchla fanoušky v Brně. V tomto roce zamíří do Ostravar areny, kde vystoupí 4. prosince 2019 v rámci Infinite Long Goodbye Tour.

Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří VIII. sestavu v historii kapely, pokračují v krasojízdě v hardrockových šlépějích. Deep Purple začali postupně prozkoumávat nové hudební oblasti a vzbuzovat zájem fanoušků. Alba In Rock (1970), Machine Head (1972) a Made in Japan (1973), která katapultovaly Deep Purple na špičku. Velkou zásluhu na tom měla skladba Smoke on the Water.

Během své dlouholeté kariéry dali Deep Purple vzniknout bezpočtu skladeb, které jsou dnes již považovány za naprostou klasiku. Jejich písně také vyvolaly nikdy nekončící debatu mezi staršími a novějšími fanoušky, především po vydání nahrávky Now What?! (2013), která se zařadila mezi nejprodávanější desky na světě.

 

Vybrané fotoreporty