Deaf Heart útočí novým singlem a debutovou deskou

Skupina Deaf Heart vydá ještě do konce roku své první album s názvem Soft Heart Attack. Desku, která vyjde on-line 11. prosince 2020 na všech streamovacích službách, předznamenává singl Running, k němuž uvádí minimalistický, kapelou ručně psaný lyrics videoklip. Křest alba proběhne 30. prosince 2020 jako vystoupení ve virtuální realitě pomocí nejnovější VR technologie 360°. Příští rok skupina plánuje CD pokřtít i v rámci klubového koncertu. Deska vychází u vydavatelství Wisemusic.

Videoklip Running:

Jako první ochutnávku se skupina rozhodla představit píseň Running. „Tenhle song je o odloučení od svých milovaných a frustraci, kterou to způsobuje. Paradoxně jsme ho s Thomasem napsali dříve, než začala tahle pandemická katastrofa,“ komentuje novinku kytarista Michael Vácha. O finální podobu jednoduchého lyrics videa se postaral mladý filmař Nicolas Ullmann.

Album kapela, která se označuje za zkaženou modrou krev tuzemského rock´n´rollu, přirovnává jako soundtrack k láskám, randění, rozchodům i roku 2020. Kytary synťáky, basy i bubny, obsahuje všechno, na co už dávno není nikdo zvyklý. Debut nabídne celkem 10 skladeb, na kterých kapela pracovala celý rok. Zároveň stojí za většinou hudební produkce. „Desku jsme nazvali romanticky Soft Heart Attack. Prakticky všechno na ní je DIY a vznikalo z vlastních zdrojů. Songy jsme si napsali v obejváku, většinu nahrávání a produkce jsme zvládli sami, totéž mix a mastering. To jsme chtěli obtisknout i do celý grafiky,“ popisuje Michael. „Tahle deska nám zničila život, tak doufáme, že zničí teď všechny, kdo si ji pustí a pro změnu teď nastartuje naši bohatou kariéru,“ dodává zpěvák Thomas Lichtag.

Deaf Heart nadělí virtuální zážitek. První křest, než se otevřou kluby a hudební svět bude zase v pořádku, se uskuteční 30. prosince. Koncert se bude přenášet v 360 stupňovém formátu v rámci projektu Prague Site Specific Virtual Strem, který zajišťuje agentura Everything Goes. K přijímání tohoto imerzivního zážitku lze použít kartonový VR headset, který bude součástí vstupenky. Do něj si divák pouze zasadí vlastní mobilní telefon a spustí rozhraní pro VR brýle. Bude možné využít také vlastní VR zařízení. Pro ty, co virtuální realitě nefandí, bude umožněno sledovat křest i v rámci klasického streamu a podpořit kapelu dobrovolnou částkou.

Vybrané fotoreporty