Chystá se další soudní spor! Thinking Out Loud je prý kopií písně Marvina Gaye

Anglický zpěvák Ed Sheeran čelí žalobě z porušení autorských práv, podle níž okopíroval hlavní linku Let’s Get In On do své Grammy ověnčené písně Thinking Out Loud. Toho se podle žaloby domnívá Ed Townsend, spoluautor a koproducent skladby, která v roce 1973 vyšla na stejnojmenném albu amerického zpěváka Marvina Gaye. Soudní žaloba byla před několika dny v New Yorku podána na Eda Sheerana, Sony/ATV Music Published a Atlantic Records. Žádný z obžalovaných se prozatím k této kauze nevyjádřil.

Townsend uvedl, že melodická, harmonická a rytmická část Thinking Out Loud je „podstatně a až velmi nápadně podobná“  skladbě Let’s Get In On.

Britský písničkář se svou baladou bodoval v roce 2014, kdy se umístil na čele britské hitparády. V americké skončil těsně pod vrcholem na druhém místě. Do dnešního dne se prodalo více než 160 milionů singlů a píseň se stala jednou z nejstreamovanějších na serverech Spotify a YouTube. Později za ni získal dvě ocenění Grammy v kategoriích „Skladba roku“ a „Nejlepší popový výkon“.

Tato žaloba přichází jen několik měsíců poté, co skladatelé Martin Harrington a Thomas Leonard zažalovali Sheerana o celých 20 milionů dolarů za údajné plagiátorství. Dvojice tvrdí, že zpěvákův hit Photograph je totožný s písní Amazing, kterou v roce 2009 složili pro vítěze soutěže X-Factor Matta Carlea.

Uvidíme, jak se obě tyto kauzy v budoucnu vyvinou. O výsledku Vás jistě budeme informovat.

Vybrané fotoreporty