Cathedral in Flames vydávají dlouho očekávané album Hang Me High & Bury Me Deep

Po mnohaměsíčním zpoždění způsobeném covidem vyšla 14. května druhá deska pražských gothicrockových desperátů Cathedral in Flames s názvem Hang Me High & Bury Me Deep. Je k dostání celosvětově na CD i na všech digitálních platformách, speciální vinylová verze ve 3D gatefold obalu vyjde o měsíc později. Album vydává Great Vizier Entertainment.

Devítka skladeb autorské dvojice Gatsby a Phil Lee Fall se nese v gothicrockovém mlžném oparu. Dává vzpomenout na inspiraci klasikou The Sisters Of Mercy a Fields Of the Nephilim a hrdě se hlásí k tradicím, nicméně jak zvukem, tak i hudebními nápady pevně stojí ve 21. století.

Tvůrci navrstvili desítky vokálních stop, hudební aranže využily kombinaci analogových postupů a nejmodernějších technologií s mnohovrstevnatým zvukem včetně samplů a kytarových partů. Výsledný sound pak podpořila spolupráce s Eikem Freesem z Chameleon studios (Deep Purple, Helloween, Oomph!, Lord of the Lost) v Hamburku.

Ke všem skladbám postupně vznikají videoklipy, ty pilotní k Black Train a Providence se už jako temné ropné skvrny šíří internetem a na Youtube mají jen pár dní po premiéře tisícovky zhlédnutí.

Cathedral in Flames – Hang Me High & Bury Me Deep – obal

Gatsby: “Na desce jsme strávili posledních osmnáct měsíců života. Za tu dobu se toho událo spoustu nejen v mém životě, ale i ve světě kolem nás. A název desky přesně vystihuje nejen tyhle momenty, ale podstatu celého alba. Je to o temnotě v duši i kolem nás, zvrácenostech v lidech, ale i o naději a romantice. Přesně tak má gotika vypadat.”

Phil Lee Fall: “Když jsme desku začali chystat, uvědomili jsme si, že žádná skvělá gothicrocková deska v posledních letech nevznikla. Naším cílem bylo takovou natočit. A myslím, že se nám to povedlo. Love us or hate us. We don’t care!”

Vybrané fotoreporty