Bratři vysílají do světa Signal

Elektronické duo Bratři si získává renomé i za našimi hranicemi. Před pár dny byli vyhlášeni jako finalisté prestižních cen Music Moves Europe Talent Awards (#MME_Awards), nyní vydávají nový singl Signal. Spolupracoval na něm uznávaný producent Hannes Bieger. Ten bude také podepsán pod debutovým albem dua, které má vyjít příští rok. Singl Signal, pohybující se žánrově mezi technem a IDM, vyšel 25. září 2020. Bratři zároveň připravují koncert 8. 10. v pražském Paláci Akropolis, speciálním hostem by na jejich vystoupení měla být rakouská kapela Drahthaus.

Pokud snad duo Bratři neznáte, lze je ve stručnosti představit asi následovně. Bratři, tedy dvojčata Jiří a Ondřej, vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory.

Od vzniku v roce 2016 odehráli Bratři velké množství koncertů a festivalů, zatím však vydali jen jedno EP a dva singly. Ten třetí, Signal, vychází právě teď. Na nahrávce se podílel také zmíněný německý elektronický mág Hannes Bieger. „Když jsme mu psali první e-mail, absolutně jsme nečekali, že odpoví, protože je opravdu žádaný. Napsal, že se mu tracky velmi líbí a od té doby mu posíláme každý track na mixing,“ líčí nadšeně Bratři. „Je to legenda, zvukový král, který míchal snad všechny elektronický legendy, co posloucháme. Navíc se začal zajímat i o to, jak hrajeme live, propojil nás s labelem Awesome Soundwave, který se soustředí jen na live elektronický projekty. Pro nás je to motivace se posunout jak zvukově, tak i co se týká nových koncertů v zahraničí,“ dodává Jirka.

Kromě nového singlu přišla v září ještě jedna dobrá zpráva. Bratři byli spolu s dalšími 15 evropskými umělci vyhlášeni finalisty prestižních cen Music Moves Europe Talent Awards. Všichni finalisté odehrají koncert na lednovém největším showcasovém festivalu Eurosonic Noordeslag 2021, kde odborná porota vyhlásí 8 vítězů. Jeden z nich může získat také Cenu veřejnosti, k níž běží elektronické hlasování. To probíhá až do 7. ledna a hlasy pro Bratry mohou fanoušci odevzdávat přes tento odkaz.

Vybrané fotoreporty