Bon Jovi – Burning Bridges

Na otázku jestli někoho zajímají Bon Jovi, hledá odpověď nejspíš i samotná kapela. Nečekaným albem na sklonku léta Jon Bon Jovi dokazuje, že obchodního ducha neztratil. A co hudební nápady? Ačkoliv se jedná o sbírku nedodělků a odpadků, pár (jsou odjakživa dva) světlých okamžiků by se našlo.

Hned úvodní akordy A Teardrop To The Sea zní mému uchu libě, trochu plantovsky, jenže ouha… Přestože Bon Jovi byli odjakživa stadiónová kapela, chorálový OO popěvek, který se ozve hned vzápětí, nejenže není originální, ale v poslední době mě nutí odcházet na místa, označená právě těmito dvěmi písmenky. Doposlouchat do konce se skladba nakonec dá, není to až taková pruda a jedná se o první záblesk světla. Singl We Don´t Run sliboval podle prvních ukázek trochu přitvrzení, zůstalo jen u slibů. Skutečným světlem uprostřed tunelu je šestá Who Would You Die For, pro Bon Jovi s netypickým elektronickým beatem a ukradeným floydovským sólem (body mínus za něj). Zbytek tvoří pár rozbředlých nezajímavých cajdáčků, jež nestojí za zmínku a závěrečná countryovka Burning Bridges. Jelikož má být nahrávka především dárkem všem jejich fanouškům a poděkováním za jejich více než třicetiletou věrnost, oceňuji soudnost kapely, že na své řadové desky tyto písně nezařadila. I tak se na Bonjoví alba dost vaty za celou dlouhou kariéru dostalo.

Uvidíme, jak bude vypadat skutečný studiový počin kapely bez kytaristy Ritchie Sambory, nová deska je ohlášena na příští rok.

Vybrané fotoreporty