Band of Heysek vydávají druhou desku z výjezdu do USA

Ze svého loňského výjezdu do USA avizovali v Brně usazení bluesrockoví Band of Heysek dvě desky. První, Juke My Joint, vyšla na jaře a druhá, Bad Ideas, právě před několika dny. Tentokrát jde o devítku skladeb, které jsou autorsky zcela dílem „Heysků“ a hvězdným hostem je tamní špílmachr syrového a autentického stylu „Hill Country Blues“, kytarista Kenny Brown.

Band of Heysek

Ve studiu ve vesničce Water Valley strávili v loňském roce Band of Heysek dva dny. Co den, to album. Oba dny se nahrávalo analogovou technikou přímo na pásy, naživo, všichni dohromady.

„Měli jsme předpřipravených několik písniček, které jsme během cestování po Mississippi dodělávali v improvizovaných podmínkách. Další nové vznikly v tamní inspirující atmosféře. Rádi vzpomínáme na zkoušku, kdy jsme byli ubytovaní v The Shack Up Inn v městečku Clarksdale. Jde o autentické plechové domky uprostřed bavlníkových plantáží. Tam mají na recepci k zapůjčení spoustu akustických kytar. Je to muzikanty hodně vyhledávané místo a hrají se tam i koncerty. Půjčili jsme si tedy dvě kytary, já měl paličky a odpoledne před cestou do studia jsme si dali poslední zkoušku v nezapomenutelné atmosféře plantážnického příbytku,“ říká Lukáš Kytnar z Band Of Heysek.

„S Kennym jsme si před nahráváním každé písničky jen lehce prošli strukturu a hned se rozsvítilo červené nahrávací světlo. Kennyho kytara se magicky proplétala s tou mou a její zvuk byl dokonalej. Vše se nahrávalo analogově a samozřejmě naživo. Blues Alive! Do večera jsme měli všech devět kousků na pásu,“ vzpomíná na vznik alba a spolupráci s Kenny Brownem kytarista Honza Švihálek.

 

Vybrané fotoreporty