Axel Thesleff projíždí v novém videoklipu na longboardu Laponskem

Axel Thesleff, finský hudebník a producent, který během letošního léta upoutal pozornost českých médií i posluchačů unikátním koncertem v industriálním areálu Dolních Vítkovic, vydal v polovině října nový singl Pouring Down. Autor hitu Bad Karma, s nímž nasbíral více než miliardu poslechů a zhlédnutí po celém světě, přichází s novou písní doplněnou o videoklip, v němž se prolínají obrazy unikátní krajiny Laponska a hudebníka, který se v jejích scenériích projíždí na longboardu.

V České republice Axel Thesleff vzbudil zájem svým, již zmíněným, letošním koncertem v Dolních Vítkovicích, který proběhl ve spolupráci festivalu Colours of Ostrava a projektu Hotspot, v jehož rámci vznikají koncertní záznamy z nevšedních míst po České republice. „Bylo to neuvěřitelné místo pro koncert. Podium i výhled byly velkolepé a diváci cítili jedinečnost celého vystoupení stejně jako já. Koncert a celou cestu do Česka v sobě ponesu dlouho a myslím, že už teď se začala propisovat do písní, které chystám. Plánuju se sem vrátit příští rok a doufám, že se s fanoušky potkám na více než jednom koncertě,“ prozradil Thesleff.

Axel Thesleff se narodil a žije ve Finsku, v Helsinkách a nachází inspiraci v pestré škále hudebních vlivů. Nejinak je tomu u skladby Pouring Down, která dává vzpomenout na nadžánrové umělce jako M.I.A. nebo CloZee, s níž Axel Thesleff koncertoval na svém americkém turné.

Axel Thesleff – Pouring Down – cover art

Myšlenky vedoucí ke vzniku singlu pospal sám Axel Thesleff takto: „Každý zažíváme ty dny, kdy se nic nedaří, a občas ještě k tomu navíc začne lít jako z konve a nemáme u sebe deštník. Můj nový singl Pouring Down je pro mě připomínkou, abych byl klidný a bral všechno tak, jak přichází a zůstal vytrvalý. Protože jaká je jiná možnost? Být naštvaný a kyselý vás vyčerpá. Proč si radši neužít sprchu zdarma.“

Vybrané fotoreporty