Američtí Divine Attraction chystají křest nového singlu do Prahy a Ostravy

Divine Attraction, tedy Cory Simon (zpěv, kytara, klávesy) a Brian Bothwell (bicí), jsou indie poprocková kapela původem z Los Angeles. Co je na nich ovšem, kromě hudby, zajímavého, je fakt, že se v roce 2015 rozhodli přestěhovat z USA do České republiky (konkrétně do Třince a Ostravy).

Kapela vznikla v roce 2007 původně jako trio a začala velmi rychle koncertovat po západním pobřeží USA, kde v roce 2011 vyhrála národní soutěž hudebních skupin, v níž porazila zhruba pětistovku konkurentů.­­ O rok později přišla pro Divine Attraction nabídka na šestitýdenní šňůru po České republice v rámci EXIT Tour (kulturně-vzdělávací program ve spolupráci se středními školami a neziskovými organizacemi) a kapela si Českou republiku a její publikum oblíbila natolik, že opustila Los Angeles a vydala se na cestu za dobrodružstvím.

Z hlediska hudebního směřování se duo profiluje víceméně jako představitel indie popu, poprocku či, soudě podle nového singlu a klipu, electropopu. Singl se jmenuje Technicolor Love a video k němu vzniklo v lokacích severního Hollywoodu, když se Cory a Brian vypravili letos v létě na dvouměsíční návštěvu domovského Los Angeles.

Pražský koncertní křest novinky mají Divine Attraction naplánovaný na 20. září do Cross Clubu (jako host se představí Albert Černý z Lake Malawi) a ten ostravský na 30. září do Barrák Music Clubu.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty