Album na tajňáka

Ne-e, ačkoliv poslední měsíc, s ohledem do hudebního světa, stál za pendrek, přinášíme vám zprávu velice radostnou. Žádná legenda totiž neodchází, nýbrž jedna nová dost možná vzniká.

Iggy Pop je všem dobře známá osobnost. Vždyť tento pán víceméně vynalezl punk. Stejně tak dobře známý je i Josh Homme. No a tihle dva se rozhodli spolu tajně nahrát album. Když připočteme Matta Helderse z Arctic Monkeys za škopky, výsledek by mohl být takový, že Ježíšek letos přijde o něco dříve. V březnu, abych byl specifičtější.

Josh Homme už na svědomí jednu „supergroup“ má, ansámbl tvořící Them Crooked Vultures vypadá jako mokrý sen zarytého rockera.

Album, které spolu nahráli nese titul Post Pop Depression, a jak už název napovídá, Iggy s Joshem se na něm věnovali tématům, o kterých se ne každému chce hovořit, natož zpívat. V rozhovoru pro New York Times se Iggy svěřil: „Co následuje po letech služby? A v čem jsou nějaké zásluhy? V životě američana, protože je natolik kompetitivní, co se stane, když jsi konečně pro všechny bez užitku? Můžeš pak být užitečný alespoň sám sobě?“

Josh Homme přiznal, že nahrávání mu pomohlo vypořádat se s šokem z událostí 13. listopadu v pařížském klubu Bataclan, kde došlo k útoku na Eagles of Death Metal. „To, že jsem musel pracovat, to mě zachránilo.“

Album nahrávali v úplném utajení za vlastního financování v Joshových domovských studiích v Joshua Tree a ve studiu Pink Duck.

Na albu, a na živo spolu s Iggym, Joshem a Mattem vystupijí ještě Joshovi soukmenovci z Queens of the Stone Age, Dean Ferrita a Troy Van Leeuwen.

Světovou premiéru si odbydou 21.1. v The Late Show with Stephen Colbert.

Vybrané fotoreporty