[Rock&Pop 11/17] Almanac: Deska míchá různé metalové styly

Po odchodu ze zajeté kapely Rage založil kytarista Victor Smolski v roce 2015 novou, mezinárodní skupinu Almanac. Té nyní vychází druhé album Kingslayer, o kterém nám Smolski řekl pár slov. Ačkoli se nejedná o konceptuální nahrávku, je inspirovaná historickými událostmi. To platí i o písni Losing My Mind, k níž se natáčel videoklip na zámku v Holešově. O něm se rozpovídal režisér klipu Marek Dobeš.

TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ

(…)

Z jakého důvodu jste vybrali jako singl právě Losing My Mind?

Smolski: Myslím si, že je to velmi speciální píseň v tom, že kombinuje různé styly Almanac. Rytmické, silné aranže a unikátní směs vokálů dělají tuto skladbu zajímavou. Žádnou podobnou jsme v minulosti neudělali a s výsledkem jsme velmi spokojení.

Proč jste si k natáčení videoklipu k tomuto singlu zvolili zámek v Holešově?

Dobeš: Zámek jsme si vybrali z čistě logistických důvodů, den před natáčením totiž odehráli Almanac koncert na hlavním pódiu Masters of Rock ve Zlíně. Nejtěžší pro mě na celém tom našem moravském dobrodružství bylo skloubit scény, které jsme chtěli natáčet na zámku, se scénami naplánovanými do pražských ateliérů Three Brothers Production. Zatímco do prostor zámku jsem situoval příběh nevěry a soudu, samotný šermířský souboj jsem kvůli jeho fyzické i realizační náročnosti musel inscenovat ve filmovém studiu v pražských Hlubočepech. Nicméně zásadní pro kvality klipu je zámek Holešov jako takový. Nejenže je vizuálně zajímavý, ale má i genius loci.

(…)

Celý rozhovor najdete v listopadovém čísle Rock&Pop (11/17)

Vybrané fotoreporty
iRock&Pop