[Rock&Pop 01/18] Hudební chameleon Mike Patton

V lednu oslaví Mike Patton, celým jménem Michael Allen Patton, významné životní jubileum. Na scéně působí více než tři desítky let a stále ukazuje, že má hudebnímu světu co nabídnout. Spolupracoval na mnoha projektech. Z mladíka s hustou mařenou a vysoko posazeným hlasem se časem změnil v charismatického frontmana a nestárnoucího elegána.

TEXT: ZUZANA ŽÁKOVÁ   FOTO: ARCHIV

Hudební talent v sobě objevil během teenagerovských let, kdy si s partou přátel založil kapelu. Už tehdy se v něm zrodila láska k muzice, která přetrvává dodnes. Za sebou má pestrou kariéru, byl a stále je součástí nezapomenutelných projektů a skupin. Vystřídal mnoho žánrů, od popu, hip hopu, noise, avant-garde metalu až po alternative metal a experimentální hudbu. Proslavila ho spolupráce se skupinou Faith No More, s níž byl také nominován na cenu Grammy.

Po první kapele založil spolu se spolužáky ze střední školy Mr. Bungle. Ta míchala různé styly a během let se různě měnili její členové. V roce 1988 došlo k utlumení její činnosti a Mike Patton přijal nabídku od Faith No More.

(…)

Celý článek najdete v aktuálním (01/18) čísle Rock&Pop.

Vybrané fotoreporty
iRock&Pop