Je znám časový harmonogram vyprodaného koncertu Paula McCartneyho

Paul McCartney se do Prahy vrátí po dvanácti letech od svého prvního pražského koncertu. Těsně před svým pražským vystoupením absolvuje v zákulisí lekci češtiny s jazykovou lektorkou, aby mohl k publiku promlouvat v českém jazyce. Zdroj ze zákulisí turné uvedl: „Paul rád mluví s publikem v jejich vlastním jazyce; představuje své písně a jinak promlouvá k publiku, což dělá vystoupení intimnější a osobnější. Vzhledem k tomu, že Paul je hudebník a má dobrý sluch, je pravděpodobné, že mu tento fakt pomůže naučit se místní jazyk foneticky a velmi rychle,“ řekl náš zdroj a dodal: „Na svém posledním turné se naučil mluvit k publiku v japonštině, polštině, italštině, španělštině nebo portugalštině“. V rámci letošních zastávek bude mimo jiné komunikovat francouzsky, německy, norsky, dánsky, holandsky a samozřejmě i česky.

Turné „One On One“ bylo zahájeno v americkém městě Fresno v dubnu tohoto roku. Seznam skladeb, které na koncertě zazní, obsahuje i písně „A Hard Days Night“ a „Love Me Do“, které Paul hraje na tomto turné jako sólový umělec vůbec poprvé, naposledy je hrál před padesáti lety s The Beatles. Na přípravě každého koncertu se podílí více než 300 lidí. Na turné se připravuje přes 450 vegetariánských jídel denně. V průměru zazní na každém koncertě 39 skladeb – pro srovnání The Rolling Stones, U2 a Coldplay hrají na svých koncertech přibližně 25 písní. Paulův aktuální setlist se z 70% skládá z hudební tvorby The Beatles.

Zcela nová produkce využívá nejmodernější audio a video techniku, která zajistí nezapomenutelný zážitek z každého místa v koncertní hale. Nebudou chybět velkoplošné projekce, lasery, ohňostroje a samozřejmě ohromující výběr těch nejlepších písní. Koncert Paula McCartneyho slibuje večer, jaký zažijete jen jednou za život a který přesahuje a pozvedá potenciál koncertního vystoupení.

Sestava: Paul „WIX“ Wickens (klávesy), Brian Ray (basa / kytara), Rusty Anderson (kytara) a Abe Laboriel Jr (bicí)

Paul drží světový rekord „největšího koncertního publika“ v historii. Přes 184 tisíc lidí přišlo na koncert na stadionu Maracana v Riu v roce 1990 – a to se jednalo jen o platící návštěvníky!

Dva dny po pražském koncertě oslaví Paul své 74. narozeniny.

ČASOVÝ HARMONOGRAM VEČERA:
18:30 OTEVŘENÍ VCHODŮ
19:15 – 19:45
DJ 20:00 PAUL MCCARTNEY

Zanechat komentář

XHTML: Můžete použít pro formátování tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vybrané fotoreporty
iRock&Pop