Časopis

 • rap04_titul_spoj.jpg

  Rock&Pop 04/15

  30. 3. 2015- Redakce, názorů: 0

  Tak jsme zase o něco přišli. Společný koncert Stinga a Paula Simona měl být sice nejprve jen odložen, ale pak byl kvůli vytíženému itineráři obou hvězd zrušen docela. Zhlédl jsem tu nádheru alespoň prostřednictvím internetu, myslím z New Jersey, a hořce zalitoval. Dokonce jsem byl ochoten díky nim navštívit mnou neoblíbenou umělohmotnou arénu s písmenem „O“ a číslicí „2“...

 • rap03_titul_spoj.jpg

  Rock&Pop 03/15

  27. 2. 2015- Redakce, názorů: 0

  Dříve než se dostanu k tomu podstatnému, tedy „in medias res“, dovolím si začít „zboku“. Asi nejen přátelé rockových píp zaregistrovali v posledních dvou tří letech razantní nástup malých rodinných pivovarů: s láskou a péčí připravují vlastní rukou uvařená piva, která v mnohém převyšují ta dodávaná do supermarketů a českému pivu (snad až na tradiční Plzeň) dělající spíš ostudu.

 • rap_leden_titulka1.jpg

  Rock&Pop 01/15

  3. 1. 2015- Redakce, názorů: 0

  Tak tedy Nový rok, vlastně spíš nový... Chtělo by se s Janem Hedlem Saharou říct „Co nám zbejvá / jít / jsme kůň“ a navzdory Kunderovu okřídlenému „žertu“, že „optimismus je opiem lidstva“, je nutné znovu nabít baterky a směle vykročit do patnáctého roku nového tisíciletí.

 • rap12_titul_spoj.jpg

  Rock&Pop 12/14

  28. 11. 2014- Redakce, názorů: 0

  Předvánoční text slušelo by se zahájit tím zvěčnělým „Šťastné a veselé“ nebo „Hezký a úspěšný...“ Nechtějte to po mně. Než se dostaneme k letošnímu dvanáctému číslu Rock & Popu, který tímto vstupuje do pětadvacáté sezóny, chtěl bych zaprvé vzpomenout dva z původní redakce, kteří se tohoto čtvrtstoletí nedožili: elegán a senzační stylista František Horáček a vynikající recenzent Vladimír Vlasák. Zadruhé bych chtěl vzpomenout na onen listopadový pátek před pětadvaceti lety, který byl letos připomenut v pondělí na Národní třídě a Václavském náměstí.

 • rap11_titul_spoj_1.jpg

  Rock&Pop 11/14

  29. 10. 2014- Vojtěch Lindaur, názorů: 0

  Sem tam se na adresu Rock & Popu objeví takové hloupé šlehy. Proč prý píšeme o tom vyhaslém a recyklujeme věci dávno řečené. Souběžně nám někdo vyčítá, že píšeme o kapelách příliš mladých, aby je někdo znal. A co prý časopis hyzdí, jsou stránky o jazzu, blues či world music. A proč tak málo metalu?

 • rap10_001_1.jpg

  Rock&Pop 10/14

  29. 9. 2014- Vojtěch Lindaur, názorů: 0

  Možná byste ani netušili, jakou fušku dá sestavit dohromady jedno číslo Rock & Popu. Ostatně je nás na to čím dál tím méně, pár. Jsme (což alespoň sám za sebe mohu prohlásit) však stále ti poněkud naivní nadšenci, jimž na časopisu záleží, a pevně doufám, že z velké části odvádíme svou práci velmi dobře.

 • rap09_titul_spoj.jpg

  Zářijový Rock & Pop nyní v prodeji!

  15. 9. 2014- Redakce, názorů: 0

  V předchozích dnech už jsme se vám pochlubili velkým rozhovorem se Slashem o jeho nové desce World On Fire a o spoustě dalších zajímavostí, kterých je kolem něho vždycky dostatek. Dalším "tahounem" nového Rock & Popu je nestárnoucí a energií hýřící Tom Petty, jehož novinka bourá světové hitparády.

 • IMG_0866.JPG

  Editorial - Rock&Pop 09/14

  28. 8. 2014- Redakce, názorů: 0

  Věhlasný psycholog Radkin Honzák před časem v jednom z našich nejčtenějších deníků dával do jedné řady agresivitu fotbalových fanoušků a návštěvníků rockových koncertů. Poněkud jsem se rozhněval a bryskně odpověděl, že zatímco v ochozech hřišť se perou namazaní příznivci jednoho a druhého týmu, na koncertu to tak být nemůže: nikdo nemá proti komu být (snad jen proti nešikovnému zvukaři anebo odbytému výkonu kapely).

 • spojene.jpg

  Srpnový Rock & Pop právě v prodeji!

  11. 8. 2014- Redakce, názorů: 0

  Může být retro pop kontroverzní? Je vhodná doba, aby mainstreamová alba přinášela velké příběhy? Nová deska Lany Del Rey je nejen neobyčejný pop, ale zároveň i umělecký manifest pokládajicí množství otázek.

 • rap07_mensi.jpg

  Rock&Pop 07/14

  26. 6. 2014- Redakce, názorů: 0

  Drazí, tak jsem tu zas. Snad by se na úvod slušelo říct něco zásadního: jenže já ještě nevím. Mé „programové prohlášení“ bude možná znít odhodláním a třeba poněkud mlhavou rozvahou. Mé rozhodnutí, to tedy vím určitě, způsobil směr a neskonalé úsilí Ivana Ivanova v roli šéfredaktora. Kdysi dávno jsem ho přijímal do oddělení dopisů čtenářů. Víte, ono mu z toho kontaktu s vámi něco zůstalo dodnes. Jeho empatie je sice někdy hlubší než odhad situace, ale jsem moc rád, že v redakci zůstal coby jakýsi „hnací motor“. Stejně tak se těším z přítomnosti Petra Korála, který svůj první článek napsal do úplně prvního čísla Rock & Popu v květnu před čtyřiadvaceti lety.

Další 1 2 3 4
TOPlist